Ir a la página de inicio Visualizar mapa de cruceiros Cruceiros de A Coruña Cruceiros de Lugo Cruceiros de Ourense Cruceiros de Pontevedra




        Lista de cruceiros de piedra en Agolada


Parroquias del ayuntamiento de Agolada: 1) Agra (San Miguel); 2) Artoño (Santalla); 3) Baíña, A (San Pedro); 4) Basadre (Santa María); 5) Berredo (Santa María); 6) Borraxeiros (San Cristovo); 7) Brántega (San Lourenzo); 8) Brocos (San Miguel); 9) Carmoega (San Pedro); 10) Eidián (Santiago); 11) Esperante (San Cibrao); 12) Ferreiroa (San Pedro); 13) Gurgueiro (San Miguel); 14) Merlín (San Pedro); 15) Órrea (Santo André); 16) Ramil (San Martiño); 17) San Paio de Bais (San Paio); 18) Santa Comba (San Xoán); 19) Sesto (San Cibrao); 20) Sexo, O (Santiago); 21) Trabancas, As (San Mamede); 22) Val de Sangorza (Santa María); 23) Ventosa (San Xulián); 24) Vilariño (Santa María).

Graciñas a AQUAM LATAM por deixarme usar as fotos e os texto do seu blog
A meirande parte de fotos e explicacións que figuran aquí proceden da súa páxina
No blog ten unha presentación moi completa dos cruceiros de Agolada

        Parroquia de AGRA (San Miguel)   



Agra

        Parroquia de ARTOÑO (Santalla)   



San Ramón (Artoño)

        Parroquia de A BAÍÑA (San Pedro)   



A Baíña

        Parroquia de BASADRE (Santa María)   



Basadre

        Parroquia de BERREDO (Santa María)   



Berredo

        Parroquia de BORRAXEIROS (San Cristovo)   



Camiño Couso-
Pena da Virxe

Vilanova

A Guillerma

O Quinteiro

O Penedo

Sión

        Parroquia de BRÁNTEGA (San Lourenzo)   



Brántega

San Antonio (Brántega)

O Casal (Brántega)

        Parroquia de BROCOS (San Miguel)   



Antiga igrexa de Brocos

Capela da Cruz

        Parroquia de CARMOEGA (San Pedro)   



Carmoega

Pazos

        Parroquia de EIDIÁN (Santiago)   



Pazo Eidián

Basadroa

        Parroquia de ESPERANTE (San Cibrao)   



A Lagoa

        Parroquia de FERREIROA (San Pedro)   




Bidueiros

colexio

Bidueiros

        Parroquia de GURGUEIRO (San Miguel)   



Gurgueiro

        Parroquia de MERLÍN (San Pedro)   



Friufe

Marcelín

Marcelín

Cruceiro do Monte

        Parroquia de ÓRREA (Santo André)   



Talladente

        Parroquia de RAMIL (San Martiño)   



Ramil

        Parroquia de SANTA COMBA (S. Xoán)   



Santa Comba

O Valadoiro (Santa Comba)

        Parroquia de SESTO (San Cibrao)   



Sesto

        Parroquia de AS TRABANCAS (S. Mamede)   



Lamas

Trascastro

As Trabancas

Chaos de Aián

Lamas

Saleta

Saleta

        Parroquia de VAL DE SANGORZA (Sta. María)   



Val de Sangorza

Val de Sangorza

        Parroquia de VENTOSA (San Xulián)   



Laxe, Ventosa

Ventosa

Ventosa

Axiaz

Laxe, O Cruceiro

Buxán

Laxe

Quintela

Vilar

        Parroquia de VILARIÑO (Santa María)   



Eirexe


Comment Form is loading comments...